Versenyeredmények

Kerületi diákolimpia díjátadó [2017. június]

A kerületi diákolimpia versenyek díjkiosztó ünnepségén voltak iskolánk tanulói:
Gergő Dominika, Merza Martin, Macsali Blanka, Bánkuti Alexandra és Márton Ándrás.
Horváth Sára a legjobb labdarúgó kapus címet vehette át.

Gratulálunk!

Ritmikus Gimnasztika [2017. tavasz]

Fantasztikus eredményt ért el Lutz Viktória Ritmikus Gimnasztikában:
Országos bajnok III.-ad osztály
Budapesti Bajnokság 2. hely
Diákolimpia B kategória csoportos gimnasztika Budapest 2. hely
Országos 4.hely

Gratulálunk!

Felkészítő tanár: Deregánné Dévényi Gyöngyi

Föld napi tájfutóverseny [2017. május]

Szépen szerepeltek a Föld napi tájfutóversenyen diákjaink. A Bikás parkban 74 tanuló vett részt a programon.

Gratulálunk!

Kerületi atlétikaverseny [2017. május 17.]

Május 17-én 18 felső tagozatos diákunk vett részt a kerületi atlétika egyéni versenyen, ahol futó-, ugró- és dobószámokban mérkőznek meg.

Aranyérmet szerzett magasugrásban Gergő Dominika 8.d, valamint bronzéremmel tért haza Macsali Blanka 5. d.

Felkészítő tanár: Egressy Krisztina

Gratulálunk!

Sudoku verseny [2017. május]

Iskolánkban harmadik alkalommal került megrendezésre a Sudoku Verseny.
Bárki jelentkezhetett, aki össze szerette volna mérni ügyességét, illetvevagy csak egy jót játszani.
67 diákból 24-en 20 perc alatt hibátlanul teljesítették a feladványokat.
Közülük a leggyorsabbak oklevelet és ajándékot kaptak:

Az 1. évfolyam:
I. Laskói Réka 1.d
II. Novák Balázs 1.c
III. Pétery Borbála 1.d
A 2. évfolyam:
I. Ladányi Péter 2.d
II. Böröck Brúnó 2.d
III. Rónai Zselyke 2.d
A 3. évfolyam:
I. Csomós Luca 3.c
II. Pandel Kristóf 3.d
III. Spéth Veronika 3.c
A 4. évfolyam:
I. Takács Anna 4.c
II. Varga Ádám 4.e
III. Kovalik Panna 4.c

Felső tagozat:
I. Gutyina Gergő 7.c
II. Gáspár Dorottya 6.d
III. Siki Eszter 5.d

Gratulálunk a vesenyzőknek!

Versenyszervező: Laskói-Rácz Anita

Kerületi fizikaverseny [2017. május]

A 2017. évi kerületi fizikaversenyen tanulóink az alábbi helyezéseket érték el:
Csaba Dávid 7.c - 1. helyezés
Kovács Marcell 7.c - 11. helyezés
Molnár Tamás 7.d - 15. helyezés

Felkészítő tanár: Balla Marianna

Gratulálunk!

Kerületi angolverseny [2017. április]

Ügyesen szerepeltek tanítványaink a kerületi angolversenyen:

Kovács Marcell 7.c - 1. helyezés
Csaba Dávid 7.c - 3. helyezés
Felkészítő tanáruk: Balczer Zsuzsanna

Ronkai Máté 7.d - 5. helyezés
Felkészítő tanára: Ágostházyné Harczos Zsuzsanna

Visnovszky Dominik 8. c - 1. helyezés
Jászfalvi Máté 8. c - 1. helyezés
Felkészítő tanáruk: Ágostházyné Harczos Zsuzsanna

Krascsenits Bence 8.d - 3. helyezés
Felkészítő tanára: Balczer Zsuzsanna

Gratulálunk!

Országos Logo informatikaverseny [2017. április]

Fantasztikus eredményt értek el a 4. osztályos tanulóink az Országos Logo Informatikaversenyen.
A programozás verseny decemberben kezdődött és különböző helyszíneken két fordulóban zajlott.

Szentai Szófia 4.e - Országos 22. és Budapest 6. hely
Simon Barnabás 4.d - Országos 21. és Budapest 6. hely
Laskói Zsolt 4.e - Országos 26. és Budapest 7. hely
Kiss Levente Péter 4.e - Országos 33. és Budapest 8. hely
Janits Déva 4.d - Országos 40. és Budapest 9. hely
Bodó Merse 4.e - Országos 54. és Budapest 11. hely
Karikás Dávid 4.c - Országos 55. és Budapest 12. hely

Felkészítő tanár: Laskói-Rácz Anita

Gratulálunk!

Kerületi labdarúgókupa [2017. április]

A kerületi labdarúgó kupán iskokánk felsős lánycsapata az őszi és tavaszi fordulók eredményei alapján a 3. helyen végzett.
Horváth Sára kapta meg a legjobb kapus címet!

Felkészítő tanáruk: Egressy Krisztina

Kerületi tájfutó diákolimpia [2017. április 26.]

Iskolánkból rajtoltak el a kerületi tájfutó diákolimpia versenyzői. A Tabáni Spartacus által rendezett versenyen a gyerekeknek térkép alapján kellett tájékozódniuk a Bikás parkban. Tanulóink szép eredményeket értek el:

Pandosz Mariann 1. hely
Kőszegi Menta 2. hely
Csomós Luca 3. hely
Spéth Veronika 5. hely
Koczó Zalán 3. hely
Orbán Dániel 4. hely
Gaál Zsófia 6. hely
Olajos Sámuel 7. hely

Gratulálunk a pályák teljesítéséhez, és az elért eredményekhez!

Kerületi matematikaverseny [2017. március]

Ügyesen szerepeltek tanítványaink a kerületi matematikaversenyen, évfolyamonkénti kategóriájukban:

Csaba Dávid 7.c - 5. helyezés
Felkészítő tanára: Balla Marianna

Molnár Tamás 7.d - 14. helyezés
Felkészítő tanára: Laskói-Rácz Anita

Molnár Ágoston 8.d - 9. helyezés
Felkészítő tanára: Balla Marianna

Gerencséri Hunor 6. - 10. helyezés
Krascsenits Réka 6. c - 16. helyezés
Felkészítő tanáruk: Laskói-Rácz Anita

Pletscher Bence 5.d - 16. helyezés
Felkészítő tanára: Balla Marianna

Gratulálunk!

Rajzpályázat [2017. április.]

A Föld napja alkalmából rendezett rajzversenyen Gáspár Dorottya 6.d osztályos tanuló Az év vadvirága a hóvirág című alkotásával, és Znamenák Bence 6.c osztályos tanuló Az év madara a tengelic című munkájával különdíjat nyert.

Felkészítő tanáruk Illés Áron.

Gratulálunk!

Földrajz-földtan verseny [2017. március]

Az országos Teleki Pál Földrajz-Földtan verseny kerületi fordulójában Csaba Dávid 7. c osztályos tanuló 4. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Láng Lászlóné

Gratulálunk!

Kerületi Informatika Alkalmazói Verseny [2017. március]

A Kerületi Informatika Alkalmazói Versenyen ügyesen szerepeltek tanítványaink:

Gutyina Gergő 7. c - Táblázatkezelés kategória 3. helyezés
Krascsenits Bence 8. d - Táblázatkezelés kategória 6. helyezés
Domokos Boglárka 5. c - Komplex I. kategória 5. helyezés
Gaál Zsófia - Komplex I. kategória 8. helyezés
Bencsik Balázs 5. c - Grafika kategória 7. helyezés
Márton András 7. c - Szövegszerkesztés kategória 10. helyezés

Felkészítő tanáruk: Laskói-Rácz Anita

Gratulálunk!

Kerületi nyelvtanverseny [2017. március 21.]

A kerületi nyelvtan-helyesírás versenyen Csomós Luca 3.c osztályos tanuló II. helyezést ért el.

Felkészítõ tanítója: Nemecskó Virág

Gratulálunk!

Országos Szinkronúszó Verseny

Bánkuti Alexandra 5. d osztályos tanulónk, a BHSZE csapat versenyzője, az ORKA-Kupa Országos Szinkronúszó Versenyen csapatával bronzérmet szerzett.

Gratulálunk!

Kerületi vers- és prózamondó verseny [2017. március]

Kerületi vers és prózamondó versenyen kiválóan szerepeltek tanítványaink:

Próza kategóriában Gaál Zsófia I. helyezést,
Vers kategóriában Siki Eszter II. helyezést ért el.

Felkészítő tanár: Bende Ágnes

Gratulálunk a szép eredményhez!

Fitnesz torna [2016.]

Mészáros Lara, iskolánk 1. c osztályos tanulója 2015. szeptemberében ismerkedett meg a fitnesz tornával, heti 5-6 alkalommal jár tánc, akrobatika és klasszikus balett edzésekre.

2016-ban remek eredményeket ért el:
Magyar Országos Bajnokság: 1. helyezés
Európa Bajnokság: 7. helyezés
IFBB Gyermek Fitnesz Világbajnokság: 10. helyezés

Szívből gratulálunk csodálatos eredményeihez!

Kerületi falmászó diákolimpia 2017.

A kerületi falmászó diákolimpián a következő egyéni eredmények születtek:
II. hely - Bársony Gergely 6. c
IV. hely - Skrapits Karolina 6. c
V. hely - Znamenák Bence 6. c

Felkészítő tanáruk: Egressy Krisztina

Gratulálunk!

CSIVIT [2017. március 8.]

A kerületi CSIVIT tornaversenyen iskolánk két csapattal vett részt március 8-án. A 18 főből álló csapat kötélmászásban, kötélhúzásban, kézenátfordulásban, szekrényugrásban, és egy szabadgyakorlat bemutatásában mérte össze tudását, erejét.

A 3-4. és az 5-6. osztályos csapat is IV. helyezést ért el a saját korosztályában.

Gratulálunk a versenyzőknek és a felkészítő tanároknak a szép eredményhez!

Kerületi verseny [2017. február 16.]

A kerületi vers-és prózamondó versenyen vers kategóriában Kardos-Horváth Lenke 4.e osztályos tanuló I. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Kerületi röplabda diákolimpia [2017. január]

A kerületi röplabda diákolimpián a 7-8. osztályosok kiválóan szerepeltek.

II. helyezést ért el fiúcsapatunk, melynek lelkes tagjai: Jászfalvi Máté, Visnovszky Dominik, Molnár Ágoston, Rabata Gergő, Merza Martin, Imre Kristóf, Márton András, Becsky Dániel, Kovács Marcell.

Lánycsapatunk a VII. helyen végzett.

Gratulálunk a fantasztikus eredményhez!

Karácsonyi Kupa [2016. december 17.]

A téli szünetet megelõzõ szombaton alsós focistáink U9 korcsoportban vettek részt a Cső-Montage Futsal Club által megrendezésre került Karácsonyi Kupán a Törökugrató Általános Iskolában, ahol ezüstérmet szereztek.

Köszönet a felkészítésért edzőiknek: Kriszta néninek és Dávid bácsinak.

Karácsonyfadísz készítõ verseny [2016. december]

Az Önkormányzat az elmúlt évekhez hasonlóan idén is karácsonyfadísz készítő versenyt hirdetett, amelyhez iskolánk is csatlakozott. Az elkészült alkotásokat az Önkormányzat a kerületi idősotthonok lakóinak adományozta.

A 3-4. osztályos kategóriában Kováts Bence 4. e osztályos tanuló I. helyezést ért el.
Az 5.d osztály a felsõs kategóriában a III. helyen végzett.

Gratulálunk!

Diákolimpia Úszóverseny

Bánkuti Alexandra 5. d osztályos tanuló a kerületi Diákolimpia Úszóversenyen mellúszásban aranyérmet szerzett.

Gratulálunk!

Polgármesteri dicséretben részesült iskolánk pedagóusa
[ 2016. november 11.]

A Kerület Napja egyik legünnepélyesebb eseményeként Újbuda Önkormányzata elismerő oklevelet adott azoknak a kerületi pedagógusoknak, akik magas szakmai színvonalon végzik munkájukat.

Iskolánk pedagógusa, Balla Marianna példaértékű nevelő-oktató munkája, a tehetségfejlesztésben és a projektoktatásban elért sikerei elismeréseként polgármesteri dicséretben részesült.

Gratulálunk munkájához!

Kerületi csoportos fizikaverseny [2016. november]

Novemberben került megrendezésre a kerületi csoportos fizikaverseny, ahol 15 csapat mérte össze a tudását. A versenyzők színvonalas prezentációt tartottak a „Fizikai összefüggések, jelenségek az irodalmi művekben” címmel.

Lelkesen kísérleteztek, tablót készítettek, tesztet oldottak meg és bonyolult mechanikai számításokat végeztek. Az izgalmas verseny csaknem 2 órán keresztül tartott.

Iskolánk csapata az előkelő III. helyezést érte el.
A csapat tagjai: Burde Bálint, Molnár Ágoston, Rabata Gergő és Rácz Gergő 8. d osztályos tanulók.

Felkészítő tanáruk: Balla Marianna

Gratulálunk a csodálatos teljesítményhez!

Kerületi Asztalitenisz Diákolimpia [2016. november]

A Kerületi Asztalitenisz Diákolimpián Horváth Sára II. helyezést, Bársony Gergő VIII. helyezést ért el.
Eredményesen szerepelt továbbá Bilik Balázs, Jámborházi József, Sándor Noémi és Visnovszky Dominik.

Felkészítő tanár: Deregánné Dévényi Gyöngyi

Gratulálunk a fantasztikus eredményhez!

Diákolimpiai eredményességi díjátadó [2016. november 11.]

László Eszter Fanni 6. d osztályos tanuló birkózás sportágban országos III. helyezéséért oklevelet vehetett át.

Gratulálunk az eredményhez!

Multimédiás Verseny [2016. november 9.]

"Sportoljunk, túrázzunk együtt Újbudán" címmel rendeztek multimédiás versenyt a Kerület Napja alkalmából. Az kerület iskoláinak diákjai egy-egy fantasztikus prezentáció keretében mutatták meg az Újbuda által nyújott lehetőségeket.

I. helyezett csapat lelkes tagjai: Bánkúti Alexandra és Gaál Zsófia 5. d osztályos diákok
III. helyezett csapat lelkes tagjai: Orosz Vera és Terjék Panna 6.d osztályos diákok
Emléklapot kapott: Kőfalvi Fillisz és Visnovszky Dominik 8.c osztályos diákok

Felkészítő tanár: Laskói-Rácz Anita

Gratulálunk a fantasztikus eredményhez!

Tovább...

Kreativitás verseny [2016. november 10.]

A hagyományok szerint ebben a tanévben is a mi iskolánk rendezte a kerületi kreativitás versenyt, melynek témája a tojás volt.

Az előzetes feladat a témához kapcsolódó alkotás készítése volt, így a csapatok ötletes munkákkal érkeztek, melyeket a verseny első részében be is mutattak. A bemutató során tartalmas, érdekes kiselőadásokat és meséket, mondákat is hallhattunk a tojásról.

Ezt csapatmunka követte, melynek utolsó feladataként főtt tojásból kellett alkotni valamit. Készült többek között tojásból kikelt csodaelefánt, tojáskrém, tojásból kibújó csibe, madarak kertjeként megelevenedő töltött tojás.

Köszönjük a felkészítő tanárok munkáját, és gratulálunk a csapatok eredményéhez.
Külön köszönjük Újbuda Önkormányzata támogatását.

Tovább...

Karate [2016. november]

2016. november 5-én Szigetszentmiklóson rendezték meg a 2016/2017-es tanév WKF Karate Diákolimpiáját, amelyen Gáspár Laura 4. d osztályos tanuló 30 kg-os kategóriában I. helyezést ért el.

Gratulálunk!

Czakó Éva matematikaverseny [2016. március]

A hagyományoknak megfelelően az idén is megrendezték a Bethlen felejthetetlen matematika tanárnőjének és igazgatóhelyettesének emlékére a Czakó Éva matematikaversenyt. Az idei megmérettetésen is a három feladatellátási hely (Bethlen - Keveháza - Kincskereső) diákjai szerepeltek.

A versenyzők évfolyamonként külön kategóriákban indultak, s a Keve-dákok közül sokan dobogós helyezést értek el.

A 2. évfolyamon:
II. helyezés: Tóth Dániel 2. c - Felkészítője: Siket Judit
II. helyezés: Csíkszentmihályi Soma 2. d - Felkészítője: Westergomby Beáta

A 3. évfolyamon:
I. helyezés: Kiss Levente 3.e - Felkészítője: Ladányiné Sebestyén Judit
II. helyezés: Karikás Dávid 3.d - Felkészítője: Erlichné Kószó Edit
III. helyezés: Kovács Kíra 3.e - Felkészítője: Ladányiné Sebestyén Judit

A 4. évfolyamon:
II. helyezés: Kriston Adél 4.c - Felkészítője: Móricz Magdolna
III. helyezés: Laki Júlia 4.c - Felkészítője: Móricz Magdolna
III. helyezés: Siki Eszter - Felkészítője: Pappné Geszti Irén

Az 5. évfolyamon:
I. helyezés: Dúzs Bence 5.d
II. helyezés: Jeney Vince 5.d
III. helyezés: Micheller Vitéz 5.c
Felkészítőjük: Laskói-Rácz Anita

Gratulálunk!

Tovább...

Egressy Krisztina kitüntetést kapott

A Magyar Sport Napja alkalmából május 5-én hazai sportolók és sportszakemberek vettek át kitüntetéseket a sportéletben elért kiemelkedő munkájuk elismeréseként. Kerezsi Endre-díjat kapott a sport iskolai népszerűsítésében, az ifjúság testedzésének szervezésében, fejlesztésében kifejtett eredményes tevékenységéért Egressy Krisztina, iskolánk testnevelő tanára.

A díjakat Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Simicskó István, sportpolitikáért felelős államtitkár adta át.

Gratulálunk!

Tovább...

Állami kitüntetésben részesült iskolánk igazgatója
[2014. március 15.]

Balog Zoltán, az emberi eröforrások minisztere a nemzeti ünnep alkalmából öt XI. kerületi iskola igazgatójának, köztük Bánáti Istvánnak adott át Magyar Arany Érdemkereszt állami kitüntetést a budapesti Müvészetek Palotájában.

Gratulálunk!

Tovább...

Polgármesteri dicséretben részesült iskolánk pedagóusa
[2012. november 11.]

A Kerület Napja egyik legünnepélyesebb eseményeként Újbuda Önkormányzata elismerő oklevelet adott azoknak a kerületi pedagógusoknak, akik magas szakmai színvonalon végzik munkájukat.

Iskolánk pedagógusa, Láng Lászlóné polgármesteri dicséretben részesült.

Gratulálunk munkájához!

Polgármesteri dicséret a kerület pedagógusainak
[2011. június. 15.]

2011. június 15-én a Tranzit Art Caféban került megrendezésre az Újbuda Önkormányzata által szervezett ünnepélyes díjátadó, melynek keretében dr. Hoffmann Tamás polgármester a kerület legsikeresebb tanárainak elismerő oklevelet és ajándékot adott át.

Iskolánk igazgatóhelyettese Dr. Ecsedy Andorné és matematika-informatika szakos tanára Sirkóné Belle Ágnes magas szakmai színvonalon végzett munkájuk elismeréseként polgármesteri dicséretben részesültek.

Gratulálunk munkájukhoz!

Újbuda Önkormányzata elismerő okleveleket adott a kerület legjobb tanárainak [2010. június. 15.]

2010. június 15-én a Tranzit Art Caféban került megrendezésre az Újbuda Önkormányzata által szervezett ünnepélyes díjátadó, melynek keretében a polgármester úr a kerület legsikeresebb tanárainak elismerő oklevelet és ajándékot adott át.

Iskolánk magyar-orosz szakos tanárnője Dr. Kissné Berényi Zsuzsánna magas szakmai színvonalon végzett szaktanári munkája elismeréseként polármesteri dicséretben részesült.

Gratulálunk munkájához!

Diploma Honoris Causa [2009. november 11.]

Budapest Főváros XI. kerület Újbuda Önkormányzatának képviselő-testülete úgy határozott, hogy "Újbuda Gyermekeiért" elismerő címet adományoz Héjjáné Kuncz Ágnes tanítónak példaértékű oktató-nevelő munkájáért. A Montessori-módszer bevezetéséért és folytatásáért, az alsó tagozatos tanulók számára több éve folytatott szabadidős programok szervezéséért.

Tiszta szívből, nagy örömmel gratulálunk kolléganőnknek!

Bethlen Gábor Általános Iskola és Gimnázium
Telephely: 1119 Budapest, Keveháza utca 2. | OM: 035328
Telefon, fax: (+36 1) 204-08-54 | E-mail: kevehaza@freemail.hu