Kerületi csoportos fizika verseny [2012. november 20.]

Hagyományosan iskolánk rendezte meg a kerületi csoportos fizika versenyt. 5 csapat 20 diákja mérte össze tudását a három fordulós versenyben.
Előzetes feladatként az egyes csapatok meglátogatták kerületünkben Csonka János szobrát, műhelyét.
A versenyen PowerPoint prezentációval mutatták meg Csonka életművét, találmányait, köztük a porlasztót, karburátort, a Magyar Posta számára készített motoros triciklit, postaautót. A diákok igen magas színvonalon magyarázták el a négyütemű motor működését, az egyik csapat fa maketten is szemléltette ezt.
A harmadik fordulóban csoportos feladatmegoldás keretében fizikai számításokat végeztek a diákok, Csonka János életéről töltöttek ki tesztet, valamint interneten kerestek információt.
Iskolánk I. helyezést nyert, gratulálunk diákjainknak, és felkészítő tanáruknak Balla Mariannak!
A csapat tagjai:
Kovács Judith Csilla
Bujtor Bálint
Pap Szabolcs
Prechl Mátyás

Kerületi fizika verseny [2010. december 8.]

Az elmúlt tanévben a 7-8. évfolyamosoknak rendezett kerületi fizika csapatversenyt a Bethlen Gábor Általános Iskola és Újreál Gimnázium Keveháza utcai Telephely tanulóiból álló csapat nyerte. A hagyományoknak megfelelően ezért idén iskolánk rendezte meg a versenyt.
A verseny témájának- „Világítás története” -aktualitását az adta, hogy Thomas Edison "a fény atyja" 130 éve fedezte fel az izzólámpát. 2010. december 8-án 9 csapat - 36 diák – mérte össze tudását.
A csapatok előzetes feladatként megtekintettél a Magyar Elektrotechnikai Múzeum "Világítástechnikai kiállítás"-át, amellyel kapcsolatos kérdésekre kellett válaszolniuk a versenyen. A témával kapcsolatban színvonalas előadásokat, prezentációt tartottak, melynek színesítésére saját maguk által készített tablót, Power Point bemutatót használtak fel. A TOTO kitöltése egyetlen csapatnak sem okozott gondot. Az iskola informatika termében nagy hozzáértéssel kutattak a gyerekek felfedezők után.
A versenyen résztvevő gyerekek a témával kapcsolatban rendkívül tájékozottak voltak, ismereteik az általános iskolai tananyagot messze meghaladták.
Az II. helyezést a Keveháza utcai Telephely csapata érte el.
Apáti Lilla, Pataki Panna, Marxreiter István, Mándoky Olivér,
Gratuláunk tanulóinknak, és a felkészítő tanárnőnek Balla Mariannak!

Képek a tavalyi versenyről